kuidas oma elu muuta

Kaksikleek

Mis on kaksikleegi armastus? Olen märganud, et palju räägitakse nn “kaksikleegi” suhtest. Kogu teema ümber on üsna palju müra ning erinevat tõlgendamist. Minu kogemusel viitab kaksikleegi teooria tegelikult ebakindlale kiindumustüübile.

Ebakindla kiindumustüübi kandja üks sügav ja sisemine uskumus on, et kuskil on see “üks ja õige”, kes teab automaatselt kohe mida ma tahan ja vajan. See ülim õnn ja emotsionaalne ühendus. Tegu on lapsepõlvest pärit alateadliku vältiva strateegiaga, milles inimene ei ole kogenud emotsionaalset lähedust vanematega ja seetõttu ei suuda seda vastu võtta ja ära tunda täiskasvanuna suhetes. On pidev hirm kellestki ilma jääda, armastusest ilma jääda…Alateadvus väldib tervislikku suhet, sest see on kehale uus, võõras ja potentsiaalselt “ohtlik”, sest keha tõlgendab kõike uut ohtlikuna. Üks ebakindla kiindumustüübi tunnus on see, et võetakse partneriks keegi keda hakatakse enda maailma sobitama. On hirm olla mina ise ja tunne nagu kõnniksin sütel. Partneri valik tehakse fantaasia ja hirmu baasil ning otsides, mitte ennast usaldades. Armumisega kaasnevad liblikad või võimas leegi tunne on tegelikult ärev närvisüsteem, mis on saanud kütet ehk tuttava seisundi lapsepõlvest. Tagajärjeks on pidev rahulolematus ning tühjus mille suhtes ravi või täituvust otsitakse teiselt inimestelt ehk oma “kaksikleegilt.” Tavaliselt kaasneb ka sellega iseenda tunnete maha surumine, et olla enda “leegi” tervenemise jaoks võimalikult empaatiline ja anda talle mitmeid võimalusi “tagasi tulla”.

Kaksikleegi ühenduse ümber on ka müüt, et justkui oleks tegu hingega mis on kaheks läinud ning asub nüüd erinevates kehades. Minu intuitsiooni kohaselt on universum kogu mateeriaga samast “allikast” või energiast. Jah, meil kõigil on oma energiakehad kuid meie algolemus on üks mis on energia väljendamas ennast erinevates vormides. See põhjendab seda, et kui tunneme tingimusteta armastust, siis seda kõigi, kõige ja kõiksuse vastu. Seega võime oletada, et tegelikult ei ole selline hingede lõhustumine kaheks eriti võimalik. Nüüd kui see on selge, siis räägiks lähemalt mitme erineva vaatenurga alt mis see “kaksikleek” endast kujutab.

Kaksikleek on dünaamika/kontseptsioon mille eesmärk on kutsuda esile spirituaalsetes teooriates vaimne ärkamine aka energiate tasakaalustamine aka haavade tervendamine. Intuitsioon annab märku avastamata potentsiaalist, mis on peidus haavade tervendamises. Meie algolemus teab mis on tingimusteta armastus ning selleks, et seda õppida ära tundma ning iseendaga taas ühendust saada suunatakse meid vastavate energiatega inimesteni, loe: vastavate traumadega.

Põhimõtteliselt on kaksikleegi puhul tegemist inimesega, kes jagab Sinuga sama traumat, aga teise nurga alt. Seega tekib ülimalt intensiivne ühendus, mis meenutab väga iseenda energiat ning tingimusteta armastust. Kontakti/ühenduse saavutamine kaksikleegiga toimub ainult läbi töö iseendaga. Siin kasutatakse kontseptsiooni “üks kes jahib”, “teine kes põgeneb”. See kes tõenäoliselt “jahib”, teda jäetakse “põgeneja” poolt palju üksi mis sunnib teda enda haavadele lõpuks otsa vaatama st, et kaksikleek ei rahulda “jahtija” egopõhist “tingimustega armastust” ehk klammerdumist ja kaassõltuvust vaid laseb tal sellega silmitsi seista. Kuna kontseptsioon lubab pärast haavade tervenemist “ühendust” on ka jahtijal motivatsiooni endaga tegeleda. Mis aga reaalselt juhtub on see, et jahtija tegeleb enda nais- ja meesenergia ning sisemise lapse tervendamisega mille tagajärjel tema vibratsioon muutub ning tema kaksikleek ei tundugi enam sobivaks partneriks kui nad paralleelselt ei tervene, ehk inimene teeb endaga nii palju tööd, et muutub enesekindlaks ja tema kiindumustüüp turvaliseks. Seega ärevust pakkuv vältiv või ebakindlat tüüpi kandev partner ei tundugi enam hingesugulane või ülim ühendus. Nähakse läbi, et tegu on lihtsalt iseendaga pahuksis oleva ja pühendumist vältiva partneriga. Kaksikleegi teekonna läbi õpitakse tingimusteta armastust ning enda haavade tervendamist.

Kuna ka põgenejal on omad haavad miks ta põgeneb ja ta on ka sunnitud nendega tegelema. Tegu on ühe ja sama haavaga mis on kahe erineval inimesel manifesteerunud vastandlikult ning mida omavahel ideaalselt peegeldatakse. Töö iseendaga on alati vaba tahe, mis tähendab, et partner keda sa meeleheitlikult tahad panna endale sobima ja keda sa tahad tervendada, ei pruugi ise seda üldse soovida ning arugi saada, et temas mingi probleem on. See on ka õige, sest ei ole õige enda nimel kedagi muutuma soovida, pigem tuleks iseendalt küsida, mida mina sealt otsin ja miks ennast ei väärtusta?

Sama dünaamikat kohtamegi teises tõlgenduses kui ärevat ja vältivat kiindumustüüpi mille mõlema põhjuseks on tugev hülgamise hirm, mis saab alguse lapsepõlve traumadest. Mõlemal osapoolel on sisemine tasakaal paigast, mis väljendub sellena, et ühel väljendub hülgamishirm enda emotsioonide vältimisena ehk ta peab olukorrast eemalduma, et enda närvisüsteemi tasakaalustada ning teisel väljendub see ärevusena ehk tal tekib tugev ärevushoog ning ta vajab kohest kontakti, et närvisüsteemi tasakaalustada. Tekib sama põgeneja ning tagaajaja mäng.

Kaksikleegi dünaamika ehk ebakindlate kiidumustüüpide põrkumise eesmärk on iseenda sees tervendada naisenergia haav mis tuleneb tihti emaeeskujust ning on seotud vähese eneseväärtusega, väheste piiride seadmisega ning vähemaga leppimisega kui tegelikult väärt ollakse ning ka isahaav mis tuleneb mehe ehk isaeeskujust ning väljendub manipuleerimise, domineerimise, nõudmiste, liigse kontrollina, ülemõtlemisena, soovina teist inimest korda teha. Kirsiks tordil on veel jalgu trampiv sisemine laps kes soovib armastust ning tähelepanu.

Pärast tööd iseendaga ning enese tervendamist ja tasakaalustamist muutub inimene teadlikumaks, suudab hoida emotsionaalselt ruumi teistele, muutub otsusekindlaks ning hakkab piire kehtestama. Samuti hakkab temas loomingulisus voolama, enam ei ole vaja omada kontrolli ning usaldus elu vastu hakkab taastuma. Tekib kontakt iseendaga. Intuitsiooni on lihtsam kuulata ning ära tunda. Tekib eneseusaldus. Muutud rohkem enesekindlamaks, tead enda väärtust ning suudad valitseda olukorda tugevalt pakkudes partnerile vajalikku tuge, kohalolu ning tervislikku juhtimist ja kaitset. Muutud ka rohkem vastuvõtlikumaks ning usaldavamaks, suudad toetada ning tead enda väärtust ning asud piire seadma. Sul on võime armastust ära tunda, vastu võtta ja pakkuda, mis tekitab hinges täituvuse tunde.

Sellise raske teekonna eesmärk ei ole kunagi saavutada füüsiline ühendus teise inimesega ehk füüsiline naise ja mehe ühenduse saavutamine vaid saavutada sisemise tasakaal iseendas, tervendada enda sisemine mees- ja naisenergia ja sisemine laps ning leida üles tingimusteta armastus eelkõige iseenda vastu, leida tee tagasi “koju” ehk luua ühendus iseendaga. Seejärel on Sul võime jagada ning vastu võtta armastust igas vormis ning tunda ennast taas terviklikuna nagu algselt loodud oled, autentsena.

Ma olen ise selle teekonna läbinud ja loonud Suhteteraapia 6-nädalase lahenduse, aitamaks Sul läbida enda isiklikku teekonda ja saavutada sellise hingetäitva, emotsionaalselt lähedase, turvalise ja terve paarisuhte, mida sa alati oled väärinud. Uuri lisa SIIT

error: Content is protected !!